SON DƏQİQƏ

16:17 - Mədən hasilatı sənayesində dövlət və özəl şirkətlərin fəaliyyətinin effektliyi, beynəlxalq və yerli təcrübə, vətəndaş rəyi.

18:05 - Azərişıq ASC-nin Salyan filialinda nələr baş verir?

17:43 - 2017-ci il sentyabr ayının 14 də imzalanan sazişdə, yerli və Beynəlxalq şirkətlərin iştirakçılığında bərabər imkanlar haqqında.

09:10 - Mədən Hasilatı Sənayesində yerli şirkətlər və onların benefisiarları.

08:36 - Vətəndaşların təbii sərvətlərdən yararlanması və mədən hasilatı şirkətlərin benefisiarina çevrilmə prosessi.

08:23 - Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva: Mən dünya birliyini baş verən bu hadisələrə laqeyd qalmamağa çağırıram

17:23 - "Eynallı qardaşları" MMC - nin yol macarası-VİDEO FAKT

15:28 - “Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətində səmərəli idarəçilik ilğım kimidir.

14:29 - “AZAL Qapalı Səhindar Cəmiyyətinin” fəaliyyətini prezidentdə tənqid edib.

09:00 - Naməlum milyonçunun aldığı kasıb bazarında nə baş verir... - (Fotolar)

00:20 - Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva: Mən dünya birliyini baş verən bu hadisələrə laqeyd qalmamağa çağırıram

18:04 - Masazır Bələdiyyəsinin qoçuları yazıçını qanına qəltan etdi

15:36 - Vətənpərvər insan Naim müəllim

13:54 - Qaxdan Bakıya şikayət məktubları gedib çatmır – Qaxın icra başçısı rayonda senzura tətbiq edib...

13:49 - İcra başçısı Musa Şəkiliyev 3 uşaq anası xadiməni işdən qovdu – seçkidə Azər Kərimliyə səs verməyib

PressDent.Info

ADP təsdiqlədi - Namizəd siyahısı

ADP təsdiqlədi - Namizəd siyahısı
5-09-2015, 17:55 69332 dəfə baxılıb

Partiyadan daxil olan məlumata görə, Ali Məclisin rəhbərliyinə yeni seçkilər keçirilib. Səsvermə yolu ilə Ali Məclisin üzvü İsa Cəfərov Ali Məclisin sədri, Nəbi Abbasov Ali Məclisin sədrinin müavini, Mehparə Bəylərova isə Ali Məclisin katibi seçiliblər.
İclasda 1 noyabr 2015- ci ildə Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinə seçkilərdə ADP-nin iştirakına dair məsələ müzakirə edilib. Partiya adından aşağıdakı dairələrdən namizədlərin irəli sürülməsi haqqında qərar qəbul edilib:
1. Sərdar Cəlaloğlu – 9 saylı Binəqədi 2-ci seçki dairəsi;
2. Həsrət Rüstəmov – 14 saylı Xəzər seçki dairəsi;
3. Nazilə Soltanova – 17 saylı Yasamal 2-ci seçki dairəsi;
4. Taliyyət Əliyev – 21 saylı Nəsimi 1-ci seçki dairəsi;
5. Rəşid Mansurov – 22 saylı Nəsimi 2-ci seçki dairəsi;
6. Bəhruz Məmmədov – 23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi;
7. Nurəddin İsmayılov – 25 saylı Nizami 2-ci seçki dairəsi;
8. Mehparə Bəylərova – 33 saylı Xətai 1-ci seçki dairəsi;
9. Zakir Hüseynov – 34 saylı Xətai 2-ci seçki dairəsi;
10. Vasif Abdullayev – 35 saylı Xətai 3-cü seçki dairəsi;
11. Xaliddin Cahangirov – 42 saylı Sumqayıt 2-ci seçki dairəsi;
12. İsa Cəfərov – 44 saylı Sumqayıt-Abşeron seçki dairəsi;
13. Kamil İsayev – 46 saylı Şirvan seçki dairəsi;
14. Əli Rəfiyev – 47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi;
15. Cəbrayıl Dünyamalıyev – 65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi;
16. Daşqın Nuriyev – 69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi;
17. Məmmədağa Eynullayev – 70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi (bitərəf);
18. Rahib Həşimov – 75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi;
19. İlqar Qənbərov – 77 saylı Astara seçki dairəsi;
20. Xanoy Musayev - 110 saylı Zaqatala seçki dairəsi;
21. Mübariz İsmayılov – 111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi.

ŞƏRH YAZ
OXŞAR XƏBƏRLƏR
SON DƏQİQƏ